04 VI 2023 r. - NIEDZIELA  TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ .                                

 

1.Dzisiaj o godzinie 13.00 zostanie odprawione nabożeństwo czerwcowe, natomiast w ciągu tygodnia będą odprawiane o godzinie 17.30, a w czwartek o 12.00. Serdecznie zapraszamy.

2. W tym tygodniu wypada  :

-  w poniedziałek – wspomnienie świętego Bonifacego – biskupa i męczennika

-  we wtorek – wspomnienie świętego Norberta – biskupa

-  w czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

-  w piątek – wspomnienie świętego Efrema - diakona ,

3. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Jest to niedziela adoracyjna. Po Mszy świętej od godziny 9.00 – 12.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, oraz zmiana tajemnic różańcowych. Serdecznie wszystkich zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. Po Mszy świętej o godzinie 8.00 spotkanie z Kółkami różańcowymi. Podczas mszy świętej o godzinie 12.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich przez te pary które w miesiącu czerwcu zawarły ten sakrament. Taca z dzisiejszej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby Kurii Diecezjalnej, natomiast puszka  na fundusz młodzieżowy i ministrancki w naszej parafi.

4. W czwartek przypada doroczna Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w naszym kościele zostaną odprawione o godzinie 8.00, 11.00 i 17.00. Jest to święto nakazane. Każdy chrześcijanin ma obowiązek powstrzymania się od prac niekoniecznych i uczestniczenia we mszy świętej. Po mszy świętej o godzinie 11.00 wyruszy procesja ulicami Starych Juch. Proszę o przygotowanie ołtarzyków i procesji na tę uroczystość. Bardzo proszę, aby na całej trasie procesji posprzątać otoczenie oraz udekorować okna i ściany domów zielenią, obrazami  i symbolami religijnymi. Plakaty z symbolami religijnymi można nabyć u Pani Izy w kwiaciarni. W ciągu oktawy, która będzie trwała aż do przyszłego czwartku na około naszego kościoła będziemy uczestniczyć każdego dnia w procesji z Najświętszym Sakramentem. Bardzo proszę, aby przygotować do procesji chorągwie, feletrony oraz obrazy i figury . Dzieci serdecznie zapraszam każdego dnia do niesienia różańca i sypania kwiatów, a nade wszystko do wspólnej modlitwy. Trasa procesji – ulica Ełcka, Leśna, Kętrzyńskiego, Mazurska i Plac 500-lecia.

5. W czwartek w Uroczystość Bożego Ciała w Ełku na Placu Jana Pawła II będzie sprawowania Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ełckiego. Ta msza święta będzie transmitowna przez Telewizję Polską program 1 i Telewizję Polonia. W tym dniu przypada 24 rocznica pobytu Jana Pawła II w Ełku.

6. W tym  roku przeżywamy III Kongres Wspólnot i Ruchów Kościelnych naszej Diecezji, pod hasłem „Wstańcie i chodźmy ”.

- 17 czerwca -  stacja młodzieżowa i dorosłych w Ełku

- 18 czerwca -  stacja dla wszystkich – we wszystkich parafiach .

Ksiądz Biskup serdecznie wszystkich zaprasza do licznego i owocnego uczestnictwa w poszczególnych stacjach. Prosimy aby do zakrystii zgłaszały się osoby które chciałyby indywidualnie udać się do Ełku 17 czerwca na niniejszą stację kongresową.

7. Jest do nabycia prasa katolicka.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła rodzinom ze Szczecinowa i złożenie ofiary 60 złotych na wystrój kościoła. Na bieżący tydzień do utrzymania czystości świątyni zapraszamy rodzinę Czajka, Sykutowskich i Łoniewskich ze Szczecinowa.

9. Na najbliższy piątek została wydana przez księdza Biskupa dyspensa zezwalająca na spożywanie pokarmów mięsnych w tym dniu, należy odmówić modlitwę Ojcze nasz w intencji pokoju na świecie oraz o powołania kapłańskie.

10. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy zdrowia, opieki Matki Bożej i wielu łask Bożych w dalszym życiu.

11. Podziękowania.

Joomla templates by a4joomla