21. VII. 2024 r. - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Zbliża się miesiąc sierpień. W miesiąc ten Polacy wkraczają w sposób szczególny. Jest on

dla nas wspomnieniem tylu narodowych spaw, przeżyć i problemów. 1 sierpnia wspominamy

kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dobremu i miłosiernemu Panu polecajmy

tych którzy oddali życie za Ojczyznę. Miesiąc sierpień w kościele katolickim jest miesiącem

wstrzemięźliwości i abstynencji, czyli miesiącem trzeźwości. Nie pijmy alkoholu w tym miesiącu,

nie częstujmy alkoholem i nie kupujmy go. Niech nasza postawa będzie ofiarą przebłagalną za

grzechy pijaństwa i prośbą o trzeźwość w naszej Ojczyźnie, Parafii i w naszych rodzinach.

2.W tym tygodniu wypada :

- w poniedziałek – święto świętej Marii Magdaleny

- we wtorek – wspomnienie świętej Brygidy - zakonnicy

- w środę – wspomnienie świętej Kingi - dziewicy

- w czwartek – święto świętego Jakuba – apostoła

- w piątek - wspomnienie świętych Joachima i Anny – rodziców NMP

- w sobotę – wspomnienie NMP

3.W naszym kościele parafialnym w ciągu tygodnia są odprawiane nabożeństwa o godzinie 17.30

• we wtorek - do Miłosierdzia Bożego

• w środę - do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

• w czwartek – do świętego Józefa

• w piątek – o trzeźwość w naszej Ojczyźnie, parafii i rodzinach, za dzieci poczęte a nienarodzone oraz za wszystkich trwających w związkach niesakramentalnych.

4.W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw w intencji Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy jak najczęściej w naszych modlitwach o tych którym tak wiele zawdzięczamy, a o których tak często zapominamy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5.Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 40 złotych na wystrój kościoła. Na bieżący tydzień do utrzymania czystości świątyni zapraszam rodzinę Bogdan i 3 rodziny Krajewskich z ulicy Kwiatowej. Bardzo proszę, jeśli ktoś ma koło domu dużo kwiatów lub też liści ozdobnych które chciałby ofiarować do kościoła, proszę aby przynosić je w soboty do pani Izy do kwiaciarni – jest to również prośba pani Izy.

6.Taca z dzisiejszej niedzieli jako trzeciej niedzieli miesiąca jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

7.W piątek we wspomnienie świętych Joachima i Anny – rodziców NMP przypada dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i seniorom. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Serdecznie wszystkich zapraszamy na mszę świętą

8.W czwartek 25 lipca w liturgii Kościoła wspominamy świętego Krzysztofa – patrona kierowców. Po Mszy świętej o godzinie 17.00 poświęcenie pojazdów. Serdecznie zapraszamy wszystkich którzy korzystają ze środków lokomocji, a zwłaszcza kierowców. Będziemy w czasie tego nabożeństwa modlić się o bezpieczeństwo i Boże błogosławieństwo w podróżach pojazdami. W czwartek podczas mszy świętej i obrzędu poświęcenia, będą zbierane ofiary przeznaczeniem na zakup środków transportu przeznaczonych dla misjonarzy z Polski pracujących na misjach.

9.W przyszłą niedzielę wyruszy z Ełku na Jasną Górę XXXII Pielgrzymka Piesza. Msza święta dziękczynna zostanie odprawiona 11 sierpnia na Jasnej Górze. Ksiądz Biskup zaprasza do udziału w tejże pielgrzymce i we mszy świętej na zakończenie pielgrzymki.

10.W najbliższą sobotę w Mikołajkach odbędzie się spotkanie pod hasłem „ Z Maryją na Jeziorach”. Rozpoczęcie uroczystości o godzinie 18.00. Ksiądz Biskup zaprasza na powyższe uroczystości wszystkich wiernych.

11.W przyszłą niedzielę po mszach świętych, będą zbierane ofiary do puszki z przeznaczeniem na zakup środków transportu przeznaczonych dla misjonarzy z Polski pracujących na misjach.

12.W przyszłą niedzielę przypada 110 rocznica wybuchu I wojny światowej. Módlmy się o pokój na świecie, by podobnych tragedii nigdy i nigdzie na świecie nie było.

13.Trwają prace przy modernizacji elektryczności i dzwonów w kościele. Bóg zapłać za składne ofiar.

14.Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia oraz parafianom i gościom życzę zdrowia, opieki Matki Bożej i wielu łask Bożych w dalszym życiu.