14. IV. 2024 r. - III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Od dzisiejszej niedzieli w Kościele Katolickim rozpoczyna się – XVI Tydzień Biblijny – podczas którego Kościół zachęca nas do czytania i rozważania Pisma świętego. Pod chórem na stoliczku znajdują się karteczki z cytatami z Pisma Świętego, proszę aby taką karteczkę zabrać ze sobą, a w domu odnaleźć dany tekst, przeczytać i pomyśleć co Pan Bóg chce mi powiedzieć.

2. Dzisiaj przypada święto Chrztu Polski. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych ważnych wydarzeniach dla naszej Ojczyzny.

3. Kościół poprzez swoje prawo przypomina nam iż trwa stosowny czas na odbycie spowiedzi

i przyjęcie Komunii świętej wielkanocnej.

4. Jutro w trzeci poniedziałek miesiąca o godzinie 17.00 będzie odprawiana msza święta z udziałem grupy modlitewnej Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa i Kółek Różańcowych. Serdecznie zapraszam wszystkich członków powyższych grup i proszę o przygotowanie oprawy Mszy świętej.

5. W naszym kościele parafialnym będą miały miejsce uroczystości :

- 12 maja o godzinie 12.00 – Uroczystość Pierwszej Komunii świętej

- 19 maja o godzinie 12.00 Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii świętej

- 26 maja o godzinie 12.00 – Uroczysta suma odpustowa

- 1 września o godzinie 12.00 – Uroczystości Dożynkowe - dziękczynienie za plony ziemi.

6. Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 12.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się w tym roku do I Komunii świętej oraz z rodzicami dzieci przystępujących w tym roku do Rocznicy I Komunii świętej. Serdecznie zapraszam.

7. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godzinie 12.00 spotkanie z kandydatami przygotowującymi się do Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszam.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła rodzinom z ul. Kolejowej i złożenie ofiary 40 złotych na wystrój kościoła, jak również mieszkańcom ulicy Kwiatowej i Nadrzecznej za rozebranie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do Służby w Kościele. Będziemy modlić się za tych którzy trwają na tej drodze orz o nowe powołania.

10. Taca z przyszłej niedzieli, jako trzeciej niedzieli miesiąca, zostanie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Za ofiary składane na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. W sobotę 4 maja o godzinie 11.00 w Janówce odbędą się święcenia Diakonatu, natomiast w sobotę 11 maja o godzinie 10.00 w Ełku będą miały miejsce święcenia kapłańskie. Módlmy się w intencji tych kandydatów oraz o nowe powołania również z naszej parafii.

12. W tym tygodniu z Bożą pomocą i Bożym błogosławieństwem rozpoczynamy renowację naszego kościoła parafialnego. Pieniądze pochodzą z " Polskiego Ładu ". Całość inwestycji opiewa na sumę około 1 449 000 złotych. Parafia będzie musiała włożyć swój wkład w wysokości 30 000 złotych. Bardzo proszę o składanie dobrowolnych ofiar na ten cel. W tym miesiącu spłacę ostatnią ratę pożyczki zaciągniętej na wymianę pieca ogrzewającego plebanię, zostaje nam jeszcze modernizacja kaloryferów. Rozpoczynając pracę przy kościele, jako Parafia jesteśmy zmuszeni do zaciągnięcia kolejnej pożyczki w wysokości 30 000 złotych. Za wszelki przejaw życzliwości, wyrozumiałości i ofiarności składam serdeczne niedziękowanie

13. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy zdrowia, opieki Matki Bożej i wielu łask Bożych w dalszym życiu.

Joomla templates by a4joomla