22 I 2023 r. - III NIEDZIELA ZWYKŁA  

 

1. W Kościele Katolickim do środy włącznie trwa tydzień Modlitw o jedność chrześcijan, włączmy się do tej modlitwy o którą nas prosi sam Jezus Chrystus – aby wszyscy stanowili jedno .

2. W tym tygodniu wypada:

-     we wtorek – wspomnienie świętego Franciszka Salezego – biskupa i Doktora Kościoła

-     w środę – święto nawrócenia świętego Pawła - apostoła

-     w czwartek – wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa - biskupów

-     w piątek – wspomnienie świętej Anieli Merici - dziewicy

-     w sobotę - wspomnienie świętego Tomasza z Akwinu – kapłana i Doktora Kościoła

3. W naszym kościele parafialnym w ciągu tygodnia są odprawiane nabożeństwa o godzinie 17.30

-           we wtorek - do Miłosierdzia Bożego

-           w środę - do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

-           w czwartki – do świętego Józefa

-           w piątek – o trzeźwość w naszej Ojczyźnie, parafii i rodzinach, za dzieci poczęte a nienarodzone oraz za wszystkich trwających w związkach niesakramentalnych.

4. W czwartek w Kościele Katolickim przypada XVII Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.  Módlmy się o pokój w krajach gdzie wyznawany jest Islam.

5. W przyszłą niedzielę w Kościele Katolickim obchodzimy 70 Światowy Dzień Modlitw i pomocy chorym na trąd.

6. W zakrystii są do nabycia świece gromnice w cenie 15 złotych.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby kościoła. Z racji kolędy na ten cel złożono 38980 zł.

8. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 11.00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Członków Bractwa Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa, Kółek Różańcowych, Caritas parafialnej, Akcji Katolickiej i Margaretek. Serdecznie zapraszamy.

9. W piątek przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci i Modlitwy za ofiary Holokaustu. Módlmy się w tej intencji oraz o ta aby podobna tragedia już nigdy nie miała miejsca na ziemi.

10. W ramach peregrynacji relikwii świętego Jana Pawła II w naszej diecezji – w dniach od 29 stycznia do 4 lutego 2023 roku relikwie będą w naszym kościele parafialnym. W związku z tym w tych dniach będą miały miejsce spotkania modlitewne wszystkich wspólnot w celu powierzenia się opiece Jana Pawła II, a przez Jego wstawiennictwo Bogu Najwyższemu. Porządek czuwania jest wywieszony przy wyjściu z kościoła.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła rodzinom z ul. Leśnej i złożenie ofiary 60 złotych na wystrój kościoła. Na bieżący tydzień do utrzymania czystości świątyni zapraszamy rodzinę Zdancewiczów, Lachowiczów i Żylińskich z ulicy Leśnej.

12. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy zdrowia, opieki Matki Bożej i wielu łask Bożych w dalszym życiu.


Joomla templates by a4joomla