Do Kół Żywego Różańca, Wspólnot Różańca Rodziców za Dzieci, Wspólnot Maryjnych, Wspólnot Nieustającego Różańca z Diecezji Ełckiej, Księży Proboszczów i Opiekunów Wspólnot Różańcowych.

„Jest z nami od dawna……”.

Najmilsi! Powiedział ktoś pochylony w badaniu naszej przeszłości i w zadumie nad współczesnością, że gdyby Bóg nie dał naszej polskiej ziemi innych znaków swojej Opatrzności, a dałby nam jedynie Maryję „tak potężną w mowie i czynie” – to wystarczyłoby, aby paść przed Nim na kolana z ogromną wdzięcznością. (Słowa Bp Tadeusza Zawistowskiego – 08.09.2001r.)

W dniu 8 września 2021r. przypada XX Rocznica Koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Różańca Św. w Krasnymborze. Pragniemy bardzo serdecznie zaprosić wszystkich do wspólnego świętowania w niedzielę 5 września 2021r.. Szczególne zaproszenie kierujemy do Kół Różańcowych i Wspólnot Maryjnych Diecezji Ełckiej. „Opatrzność Boża” zaprasza Nas Wszystkich abyśmy pokłonili się „Królowej Różańca Św. w Krasnymborze”, w najstarszym sanktuarium naszej diecezji i modlili się o ustanie pandemii, pokój w naszej ojczyźnie i naszych rodzinach, oraz zawierzyli wszystkie nasze doczesne troski i kłopoty Tej która Króluje na dawnych terenach „Lady” od początków XVII wieku. Szczególną modlitwą pragniemy objąć też wszystkich misjonarzy, a szczególnie zawierzyć „Pani Krasnoborskiej” misjonarzy i misjonarki z diecezji ełckiej. Ofiary złożone podczas spotkania w dniu 5 września od poszczególnych Kół Żywego Różańca i Wspólnot Różańcowych zostaną przekazane naszym misjonarzom fideidonistom, misjonarzom i misjonarkom pochodzącym z naszej diecezji a pracujących na misjach, by mogli wspomagać najbiedniejszych z najbiedniejszych: biedne i chore dzieci, biedne rodziny, bezdomnych i wykluczonych oraz najbardziej potrzebujących szczególnie w czasach pandemii.

PROGRAM

9:30 – Zawiązanie wspólnoty (Odnowa w Duchu Św. Getsemani).

10:00 – Konferencja do Kół Różańcowych i Wspólnot Maryjnych (Ks. Krzysztof Walendziuk)

10:30 – Świadectwa (S. Krystiana Borkowska CSIC).

10:45 – Słowo Ks. Proboszcza i Moderatora Kół Różańcowych Diecezji Ełckiej.

11:00 – Modlitwa Różańcowa (Tajemnice chwalebne – Ks. Prałat Wiesław Domitrz.)

11:30 – Przekaz Misyjny – O. Dr Kazimiezrz Szymczycha SVD misjonarz werbista, sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

12:00 – Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Jerzego Mazura SVD Biskupa Ełckiego.

13:30 – Rozesłanie do Apostolatu Maryjnego dla poszczególnych Wspólnot Maryjnych i Kół Różańcowych.

14:00 – Wspólna Agapa.

 

Do wspólnego świętowania zapraszają

Parafia p.w. Zwiastowania NMP w Krasnymborze, Proboszcz Ks. Dariusz Rogiński Moderator Kół „Żywego Różańca” w Diecezji Ełckiej

Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 604 7724 68

Joomla templates by a4joomla