W niedzielę, 23 kwietnia br., w kościołach w Polsce organizowane będzie VII Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które rozpocznie trwający do 29 kwietnia XV Tydzień Biblijny. Przedmiotem wspólnotowej lektury będą tym razem fragmenty Ewangelii wg św. Jana. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Zarówno myśl przewodnia Narodowego Czytania Pisma Świętego: „Czy chcecie gardzić Kościołem?” (1 Kor 11,22), jak i hasło Tygodnia Biblijnego: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, zachęcają do zgłębiania tajemnicy Kościoła, nawiązując do hasła tegorocznego programu duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Podczas spotkania prasowego w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski przypominała o tym biblistka s. Judyta Pudełko PDDM. „Wybrane w tym roku fragmenty z Ewangelii wg św. Jana nawiązują do Kościoła. Będzie to m.in. tekst Modlitwy Arcykapłańskiej, podczas której Jezus modli się za swoich uczniów, ale również za przyszły Kościół, za wspólnotę, która zrodzi się dzięki przepowiadaniu apostolskiemu. Dzięki Słowu Bożemu możemy odkrywać i pogłębiać swoją wiedzę o tym, czym jest Kościół. Tego rodzaju inicjatywy trwają krótko, ale są po to, aby budzić w nas świadomość i pokazywać, gdzie jest źródło naszej wary. A tym źródłem jest Pismo Święte i Słowo Boże, które budzi naszą wiarę i nieustannie ją umacnia” – mówiła s. Pudełko.

Joomla templates by a4joomla